Dwaj mężczyźni podejrzewani o przestępstwa przeciwko wolności i obyczajowości seksualnej w rękach olkuskich policjantów
Policjanci Wydziału Kryminalnego olkuskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa przeciwko wolności i obyczajowości seksualnej. Jeden z nich, 66–letni mieszkaniec gminy Klucze, przez Internet umawiał się na spotkanie z 10-letnią dziewczynką i przesyłał jej zdjęcia pornograficzne. Drugi z mężczyzn, posiadł treści pornograficzne z udziałem małoletnich poniżej 15 roku życia a także treści pornograficzne związane z prezentowaniem przemocy i tzw. zoofilią.
Zatrzymanie obu mężczyzn, to wynik pracy operacyjnej policjantów Wydziału Kryminalnego z Olkusza.
20 marca 2017 roku w miejscu zamieszkania został zatrzymany 66-letni mieszkaniec gminy Klucze podejrzewany o pedofilię. Mężczyzna swoją ofiarę znalazł w Internecie. Była nią 10-letnia dziewczynka, mieszkanka pow. olkuskiego. Propozycje seksualne składał małoletniej głównie za pośrednictwem portali społecznościach i komunikatorów. Mężczyzna stopniowo budował relację z dziewczynką. W pierwszych rozmowach poruszał niewinne tematy. Potem wysyłał zdjęcia pornograficzne. W końcu namawiał do spotkania.
66-latek usłyszał zarzuty z art. 200a§2 i 200§3 kodeksu karnego. Za popełnione przestępstwa, mężczyźnie może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego prokurator zastosował policyjny dozór, zakaz zbliżania się do małoletniej pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią a także zakaz kontaktowania się za pomocą systemów teleinformatycznych z innymi małoletnimi osobami.
21 marca 2017 roku olkuscy kryminalni zatrzymali kolejną osobę, 41-letniego olkuszanina. Mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadał treści pornograficzne z udziałem małoletnich poniżej 15 roku życia oraz filmy pornograficzne prezentujące przemoc i akty zoofilii.
Podczas przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli m.in.: około 900 szt. płyt CD zawierających nielegalne treści, nośniki pamięci, komputery oraz laptop. Zabezpieczone urządzenia zostały dokładnie przebadane przez biegłego sądowego.
Nad sprawą 41-latka śledczy pracowali od dłuższego czasu. Zgromadzony, obszerny materiał dowodowy w końcu pozwolił na przedstawienie olkuszaninowi zarzutów z kodeksu karnego z art. 202§3, 202 §4a oraz 202§4b. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 12.
Wobec podejrzanego prokurator zastosował już policyjny dozór oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z osobami małoletnimi poniżej 15 roku życia. Zabezpieczono również mienie na poczet przyszłych kar i grzywien.
Może to Ci się spodoba
Dostałeś sms z prośbą o dopłatę za prąd? Uważaj to może być oszustwo
Oszuści podszywając się pod dostawcę energii wysyłają sms do użytkowników z informacją o konieczności zapłaty za zaległości za prąd. Nieuregulowanie wskazanej kwoty spowoduje odłączenie energii elektrycznej. Niestety wejście w zawarty
Pościg za złodziejem ulicami Krakowa i nurtem Wisły
Policjanci z II Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 17-letniego sprawcę wymuszenia rozbójniczego Kilka dni temu w godzinach wieczornych funkcjonariusze Ogniwa Wywiadowczo Patrolowego Komisariatu Policji II w Krakowie pełniąc służbę patrolową
Krakowscy policjanci błyskawicznie ustali i zatrzymali sprawców rozboju, z których jeden był poszukiwany przez Prokuraturę
W sobotę (13.05.) około godz. 3 nad ranem, do patrolu Oddziału Prewencji Policji w Krakowie ,który pełnił służbę w rejonie Rynku Głównego, podbiegł zdenerwowany mężczyzna twierdząc, że przed chwilą został
Usiłował sprzedać narkotyki osobom bawiącym się w pubie
Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 25-letniego dilera, którzy będąc w jednym z krakowskich pubów proponował klientom tego lokalu sprzedaż środków odurzających. Zdemaskowany mężczyzna uciekł z klubu –
Dziesięć zarzutów usłyszał młody mężczyzna, który pobił swoją partnerkę a następnie ukradł jej telefon komórkowy
Do zdarzenia doszło 21 lipca 2017 roku około godziny 15.40 na jednym z osiedli w Wieliczce. 28-latek pobił dotkliwie swoją partnerkę i ukradł jej telefon komórkowy, a następnie uciekł. Kobiecie
Miała zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące, teraz nie odzyska ich przez pół roku
Policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali do kontroli 35-latkę, która bez uprawnień kierowała pojazdem marki Porsche. Okazało się, że 35-latce za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym prawo jazdy zostało już zatrzymane
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!