Dolnośląskie Śniadanie Biznesowe w Świdnicy

Dolnośląskie Śniadanie Biznesowe w Świdnicy

Kilkudziesięciu przedsiębiorców i menedżerów ze Świdnicy i okolic wzięło udział w Dolnośląskim Śniadaniu Biznesowym, które odbyło się w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw w Świdnicy. Jego inicjatorem jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

Gości przywitała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska oraz w imieniu marszałka – dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Bartłomiej Kubicz.

– Jesteśmy po to, żeby dostarczać przedsiębiorcom sporą porcję wiedzy. Takie spotkania mam nadzieję, że są inspiracją i wyznaczeniem kierunków rozwoju dla firm. Myślę, że zawsze warto sięgać po zewnętrzne źródła finansowania, dlatego liczę, że spędzony tu czas będzie okazją do konsultacji, wymiany doświadczeń i rozmów z ekspertami – mówiła prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

O możliwości pozyskania środków z funduszy europejskich opowiedziała Monika Winnicka, specjalista w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich UMWD. Przedsiębiorcy z Dolnego Śląska będą mogli skorzystać z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska. Do dyspozycji będą środki w wysokości 11 mld zł i będą one dostępne w formie dotacji, grantów i pożyczek.

Iwona Siewert, dyrektor Funduszu Pożyczkowego z Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zaprezentowała z kolei ofertę pożyczek rozwojowych dla małych i średnich przedsiębiorstw, niezależnie od ich stażu – bez prowizji i marży. Natomiast Tadeusz Błażejewski z Dolnośląskiego Funduszu Gospodarczego przedstawił ofertę tej instytucji, która specjalizuje się w poręczeniach kredytów i leasingów.

Poruszona została także kwestia dobrowolnego ZUS-u. W ramach tego pomysłu, to od decyzji przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą ma zależeć, czy będzie opłacał składki na ZUS – przy zachowaniu obowiązkowej składki zdrowotnej na NFZ, czy też będzie oszczędzał na przyszłą emeryturę samodzielnie.

Formuła spotkań jest dla przedsiębiorców interesująca z uwagi na możliwość biznesowego networkingu, czyli budowania sieci kontaktów. Po części oficjalnej, uczestnicy spotkania mogli porozmawiać w kuluarach z ekspertami o zaprezentowanych ofertach.

Źródło: Urząd Miejski w Świdnicy

Previous Dzień Europy w Świdnicy
Next Dni Świdnicy 2023!

Może to Ci się spodoba

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

Akcja zima w Świdnicy

W Świdnicy spadł pierwszy śnieg, a wraz z nim na miejskie ulice oraz chodniki wyjechał sprzęt do odśnieżania. Tym samym ruszyła akcja zima. W tym roku odpowiedzialnym za utrzymanie przejezdności

Msza święta w intencji małopolskiej Policji w Katedrze Królewskiej na Wawelu

Tegoroczne obchody Święta Policji w Małopolsce rozpoczęła uroczysta msza święta w Katedrze Wawelskiej, która odbyła się  w niedzielę, 16 lipca 2017 r. o godz.10.00. Mszę celebrował  Krajowy Duszpasterz Policji, Biskup

Nie masz czasu na sprzątanie? Wynajmij do tego firmę

W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z brakiem czasu na wykonanie codziennych obowiązków, takich jak sprzątanie. Tempo życia staje się coraz bardziej intensywne, a ludzie coraz częściej szukają sposobów

Helena Semenetz-Kwiatkowska Honorowym Obywatelem Świdnicy

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Helena Semenetz-Kwiatkowska odebrała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Świdnicy. Z wnioskami o nadanie tytułu pani Helenie Semenetz–Kwiatkowskiej wystąpiła Beata Moskal–Słaniewska, Prezydent Miasta Świdnicy oraz radni Klubu

Nagrody Komendanta Głównego Policji dla wyróżniających się policjantów w Małopolsce

22 lutego br. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Tomasz Miłkowski, wraz z Wojewodą Małopolskim panem Józefem Pilchem, wręczył przyznane przez Komendanta Głównego Policji, nagrody wyróżniającym się policjantom garnizonu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź