Mistrzostwa Świdnicy w biegu na orientację

Mistrzostwa Świdnicy w biegu na orientację

Chcesz sprawdzić swoją kondycję? Potrafisz szybko podejmować decyzje i wiesz jak korzystać z mapy? W takim razie zgłoś się do udziału w Mistrzostwach Świdnicy w biegu na orientacje. Tym razem zawody zorganizowane zostaną na terenie Parku Harcerskiego, w okolicach zalewu Witoszówka. Centrum zawodów zlokalizowane będzie w bosmanacie. Start zaplanowano w sobotę, 16 października.

Bieg na orientację to doskonała forma aktywności sportowej, która łączy wysiłek fizyczny i myślenie. Uczy koncentracji, trafnego podejmowania decyzji i planowania. Jest sportem dla całych rodzin, który daje możliwość obcowania z naturą i aktywności na świeżym powietrzu.

Osoby zainteresowane udziałem w mistrzostwach muszą do 11 października wypełnić specjalny formularz dostępny na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdk0YxNrv2e9qbsMyhEjWdUp7byq5GFDPefD3WUdJnGhO9EXg/viewform. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Organizatorem mistrzostw jest Urząd Miejski oraz Hufiec ZHP Świdnica. Zawody rozegrane zostaną w 3 kategoriach. Uczestnicy będą mogli wystartować indywidualnie na trasie krótkiej (1,8 km, 12 punktów kontrolnych) i długiej (2,4 km, 21 punktów kontrolnych) lub w kategorii rodzinnej (2,4 km, 19 punktów kontrolnych). Dla zwycięzców przewidziano dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

– Zachęcamy serdecznie świdniczan i nie tylko do udziału w zawodach. Gwarantujemy świetną zabawę niezależnie od tego czy startujesz sam czy w drużynie. Jednocześnie apelujemy do wszystkich uczestników aby przed wzięciem udziału w zawodach zapoznali się z zaleceniami COVID-19 znajdującymi się w regulaminie – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Źródło: Urząd Miejski w Świdnicy

Previous Poranna i wieczorna pielęgnacja dla skóry z problemami trądzikowymi
Next Wręczono Świdnickie Gryfy

Może to Ci się spodoba

Świdniccy sportowcy, trenerzy i działacze nagrodzeni

Świdniccy sportowcy, trenerzy oraz działacze otrzymali nagrody Prezydenta Miasta Świdnicy za wyniki sportowe i osiągnięcia w działalności sportowej za 2021 rok. Przyznano: nagrody  indywidualne dla zawodnika w wysokości po 500 zł:

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

Tempa nie zwalniają i ponownie tanecznym krokiem wkroczyli na podium

Jeszcze mamy w pamięci występ i sukces świdnickiej pary Anny i Tomasza Wojasów w Zabrzu w POLISH OPEN CHAMPIONSHIP, a już za nimi kolejny turniej i kolejny sukces. Iście zawrotne

Świdnica walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Przed nami czwarta edycja ogólnopolskich zmagań o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.  Rywalizacja odbędzie się w czerwcu i potrwa cały miesiąc. W zabawie może wziąć udział każdy rowerzysta, który pobierze na

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Budowa boiska przy strzegomskim ogólniaku

W połowie maja podpisano umowę na wykonanie inwestycji pod nazwą „Przebudowa boiska sportowego, wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu”. Od czerwca trwają prace przy realizacji inwestycji. Zakres prac objętych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź