Zapraszamy na polsko-czeskie warsztaty integracyjne w Świdnicy

Zapraszamy na polsko-czeskie warsztaty integracyjne w Świdnicy

Zapraszamy świdnickich seniorów (w wieku 60+) wraz z dziećmi (7-14 lat) będącymi pod ich opieką, do bezpłatnego uczestnictwa w polsko-czeskich warsztatach integracyjnych, które odbędą się 18 i 30 sierpnia oraz 4 września w Świdnicy. Wspólnie z gośćmi z Czech będzie można w ciekawy sposób poznać nasze miasto.

18 sierpnia

„Dawne zawody ukryte w nazwach ulic” – edukacyjna gra terenowa –  za pomocą rymów, zagadek i zajęć manualnych uczestnicy odkryją dawne zawody, od których swoją nazwę noszą świdnickie ulice.

30 sierpnia

„Co ma piernik do Świdnicy?” – zabawa terenowa z mapą i historią w tle, podczas której uczestnicy zdobędą przepis na świdnickie pierniki, poznają przyprawy i tajniki  przygotowania ciasta piernikowego według legendarnej receptury sprzed lat.

4 września

„Od detalu do muralu” – uczestnicy poznają ciekawostki na temat wybranych detali architektonicznych zdobiących elewacje świdnickich kamienic, będą mieli także możliwość odtworzenia własnego detalu wzorowanego na świdnickich elementach architektonicznych. Poznają świdnickie murale – autorów, techniki malarskie, tematykę.

Zapisy już od czwartku, 12 sierpnia prowadzić będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy (Rynek 39-40). Organizator gwarantuje dobrą zabawę oraz obiad.

Niezbędne dane do zapisów:

• imię i nazwisko,
• rok urodzenia,
• miejscowość zamieszkania,
• nr telefonu.

Zajęcia będą rozpoczynać się o godzinie 10:00, uczestnicy spotykają się w Rynku, przy wejściu do  Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy. Przewidywane zakończenie zajęć o godzinie 14:00. Obiad o godzinie 14:15.

Liczba miejsc jest ograniczona – w każdych warsztatach może uczestniczyć 20 osób – decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Transgraniczna integracja międzypokoleniowa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 – 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Źródło: Urząd Miejski w Świdnicy

Previous Plonów nie będzie
Next Rozpoczęła się renowacja bramy głównej w Parku Zawiszowskim

Może to Ci się spodoba

Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika

Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na

Internauci czytają coraz więcej książek

Od stycznia do końca września 2016 roku w mediach społecznościowych pojawiło się 58 tys. deklaracji o trwających, planowanych lub przeczytanych książkach. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2014 roku

Muzeum Dawnego Kupiectwa zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa

Muzeum Dawnego Kupiectwa serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, których motywem przewodnim są: „Smaki dziedzictwa”. W ramach imprezy Muzeum przygotowało cykl wydarzeń pt. „Cztery strony smaku”

Nowa filia świdnickiej biblioteki

Świdniczanie mogą już korzystać z nowoczesnej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, która mieści się w budynku przy ul. Morelowej. To dawny pawilon usługowo-handlowy zakupiony przez miasto, na wniosek mieszkańców Kraszowic. Oprócz

Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstał hotel dla rodzin małych pacjentów

Na krakowskim Prokocimiu wybudowano pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Z nowoczesnego hotelu liczącego 20 pokoi będą mogli bezpłatnie korzystać rodzice i opiekunowie pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt pozwoli zapewnić młodym

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź