Zapraszamy na polsko-czeskie warsztaty integracyjne w Świdnicy

Zapraszamy na polsko-czeskie warsztaty integracyjne w Świdnicy

Zapraszamy świdnickich seniorów (w wieku 60+) wraz z dziećmi (7-14 lat) będącymi pod ich opieką, do bezpłatnego uczestnictwa w polsko-czeskich warsztatach integracyjnych, które odbędą się 18 i 30 sierpnia oraz 4 września w Świdnicy. Wspólnie z gośćmi z Czech będzie można w ciekawy sposób poznać nasze miasto.

18 sierpnia

„Dawne zawody ukryte w nazwach ulic” – edukacyjna gra terenowa –  za pomocą rymów, zagadek i zajęć manualnych uczestnicy odkryją dawne zawody, od których swoją nazwę noszą świdnickie ulice.

30 sierpnia

„Co ma piernik do Świdnicy?” – zabawa terenowa z mapą i historią w tle, podczas której uczestnicy zdobędą przepis na świdnickie pierniki, poznają przyprawy i tajniki  przygotowania ciasta piernikowego według legendarnej receptury sprzed lat.

4 września

„Od detalu do muralu” – uczestnicy poznają ciekawostki na temat wybranych detali architektonicznych zdobiących elewacje świdnickich kamienic, będą mieli także możliwość odtworzenia własnego detalu wzorowanego na świdnickich elementach architektonicznych. Poznają świdnickie murale – autorów, techniki malarskie, tematykę.

Zapisy już od czwartku, 12 sierpnia prowadzić będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy (Rynek 39-40). Organizator gwarantuje dobrą zabawę oraz obiad.

Niezbędne dane do zapisów:

• imię i nazwisko,
• rok urodzenia,
• miejscowość zamieszkania,
• nr telefonu.

Zajęcia będą rozpoczynać się o godzinie 10:00, uczestnicy spotykają się w Rynku, przy wejściu do  Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy. Przewidywane zakończenie zajęć o godzinie 14:00. Obiad o godzinie 14:15.

Liczba miejsc jest ograniczona – w każdych warsztatach może uczestniczyć 20 osób – decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Transgraniczna integracja międzypokoleniowa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 – 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Źródło: Urząd Miejski w Świdnicy

Previous Plonów nie będzie
Next Rozpoczęła się renowacja bramy głównej w Parku Zawiszowskim

Może to Ci się spodoba

Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika

Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na

Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!

Do największych polskich miast zawitała seria występów “Disney Księżniczki Koncert”. To niepowtarzalna okazja, by usłyszeć na żywo piosenki, które poruszają i inspirują kolejne pokolenia. Magia Disneya zaczarowała już Kraków, Katowice

Świdnicka giełda staroci ponownie zaprasza

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią powraca na świdnicki Rynek w niedzielę, 7 marca. W związku ze szczególnymi warunkami, w jakich się odbędzie, zastosowane zostaną zasady

Obchody zakończenia II wojny światowej

8 maja, o godzinie 12. na Placu Grunwaldzkim, pod pomnikiem zwycięstwa, odbyła się krótka uroczystość poświęcona zakończeniu II wojny światowej. Pod pomnik przybyły władze samorządowe, związki kombatanckie, harcerze oraz przedstawiciele

Ponad 150 Zalogowanych wzięło udział w grze terenowej

153 uczniów, 16 drużyn podzielonych na 2 tury, 8 zadań, piękna pogoda i okoliczności przyrody – za nami gra miejska, którą zorganizował Wydział Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego

Zabytkowe samochody przejadą przez świdnicki Rynek

Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji wspólnie z Gminą Jawor organizuje drugą edycję „Rajdu Tylko dla Zuchwałych – zabytkowymi samochodami szlakiem miast i miejsc UNESCO”, podczas którego zawodnicy przemierzą trasę od Jawora

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź