Nowa filia świdnickiej biblioteki

Nowa filia świdnickiej biblioteki

Świdniczanie mogą już korzystać z nowoczesnej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, która mieści się w budynku przy ul. Morelowej. To dawny pawilon usługowo-handlowy zakupiony przez miasto, na wniosek mieszkańców Kraszowic. Oprócz biblioteki mieści się w nim także klub seniora. 

W poniedziałek,  24 maja  oficjalnie otwarto nową placówkę biblioteki. W wydarzeniu udział wzięli: prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, jej zastępcy Jerzy Żądło i Szymon Chojnowski oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Ewa Cuban.

– Mieszkańcy Kraszowic zyskali nowe, wielopokoleniowe centrum kulturalne, które mam nadzieję będzie służyć wszystkim mieszkańcom dzielnicy. To nowoczesne, przestronne miejsce i co najważniejsze przystosowane także dla osób niepełnosprawnych – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Biblioteka dysponuje ponad 90-metrową przestrzenią podzieloną na kilka stref – wypożyczalnię, czytelnię, strefę dla dzieci oraz taras.

– W wypożyczalni na spragnionych czytelników będzie czekała literatura dla dorosłych, młodzieży i dzieci. W czytelni będzie można zasiąść w ciszy i oddać się lekturze. W strefie dla dzieci do dyspozycji jest bogaty księgozbiór oraz wygodne pufy w nowoczesnym otoczeniu. A do tego taras, z którego czytelnicy będą mogli korzystać w godzinach pracy biblioteki – mówi Ewa Cuban, dyrektor MBP w Świdnicy.

W bibliotece znalazły się również stanowiska komputerowe, dostępna będzie usługa Legimi. Całość to komfortowa i przystosowana przestrzeń dla niepełnosprawnych.

Z okazji otwarcia filii nr 5 pracownicy biblioteki zapraszają świdniczan w sobotę, 29 maja do wzięcia udziału w grze terenowej „Kierunek Morleowa”. O szczegółach zabawy można dowiedzieć się na stronie www.mbpswidnica.pl w zakładce aktualności.

Zakres prac obejmował rozbudowę, przebudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku handlowego na miejską bibliotekę publiczną z klubem seniora. Budynek zyskał nową elewację. Przebudowano instalację wodociągową, kanalizację sanitarną, centralnego ogrzewania, a także elektryczną. Wykonano nowy chodnik, trawnik oraz przyłącza kanalizacji deszczowej.

Łącznie koszt prac to ponad 1 milion 100 tysięcy złotych, w tym remontu biblioteki to ponad 640 tys. zł. Wykonawcą zadania był Zakład Ogólnobudowlany „REMECO” Spółka Jawna Roman Waszczuk & Tomasz Waszczuk z Wilkowa.

Źródło: Urząd Miejski w Świdnicy

Previous Na czym polegają tłumaczenia ekspresowe?
Next Leczenie alkoholizmu - na czym polega

Może to Ci się spodoba

Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstał hotel dla rodzin małych pacjentów

Na krakowskim Prokocimiu wybudowano pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Z nowoczesnego hotelu liczącego 20 pokoi będą mogli bezpłatnie korzystać rodzice i opiekunowie pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt pozwoli zapewnić młodym

Zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym w ramach ETZT w Świdnicy

Rozpoczęły się zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym, który zaplanowano na niedzielę, 19 września. Odbędzie się on w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w

Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika

Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na

W 21 szkołach ruszył projekt Małopolska Chmura Edukacji

Program Małopolskiej Chmury Edukacyjnej ma umożliwić uczniom kontakt z uczelnią, zmniejszyć wykluczenie edukacyjne poza dużymi miastami i zainteresować kierunkami studiów zgodnymi ze specjalizacją regionu. W pilotażu bierze udział 21 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Zdaniem ekspertów

Zabytkowe samochody przejadą przez świdnicki Rynek

Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji wspólnie z Gminą Jawor organizuje drugą edycję „Rajdu Tylko dla Zuchwałych – zabytkowymi samochodami szlakiem miast i miejsc UNESCO”, podczas którego zawodnicy przemierzą trasę od Jawora

Zapraszamy na polsko-czeskie warsztaty integracyjne w Świdnicy

Zapraszamy świdnickich seniorów (w wieku 60+) wraz z dziećmi (7-14 lat) będącymi pod ich opieką, do bezpłatnego uczestnictwa w polsko-czeskich warsztatach integracyjnych, które odbędą się 18 i 30 sierpnia oraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź