Rowerowa rywalizacja zakończona

Rowerowa rywalizacja zakończona

Zakończyła się rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Miasto Świdnica, dzięki zaangażowaniu mieszkańców uplasowało się na 14 miejscu. W zabawie brały udział 53 miasta i wszystkie miały równe szanse niezależnie od wielkości i liczby mieszkańców. Łączna liczba przejechanych kilometrów była bowiem dzielona przez liczbę mieszkańców. Zwycięzcą w ogólnopolskiej zabawie została Nowa Sól.

Świdnica dołączyła do zabawy 18 kwietnia, kiedy został zorganizowany pierwszy oficjalny trening w mieście dla wszystkich chętnych biorących udział w rywalizacji. W sumie przez dwa miesiące przystąpiło 836 uczestników skupionych w 29 grupach typu szkoły, kluby sportowe, instytucje, firmy itp. Łącznie dla Świdnicy uczestnicy pokonali podczas rywalizacji w czerwcu 101.651 kilometrów.

– Nasi mieszkańcy jak zwykle nie zawiedli. Organizowali się w przeróżnych grupach, aby wspólnie jeździć i namawiać innych do zabawy. Dziękuję im wszystkim za udział w rywalizacji i za każdy przejechany kilometr dla Świdnicy – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Grupą, która przejechała w sumie najwięcej kilometrów dla naszego miasta była „Grupa Ogólna Świdnica na rowery”, która zakończyła zabawę z wynikiem 25.459 km. Kolejnym była Bike Center Atak Sport Świdnica – 18.302 km, Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy – 12.891 km, Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy – 8.401 km, Szkoła Podstawowa nr 2 w Świdnicy – 6.905 km oraz ZHP Świdnica – 4.874 km. Najwięcej wśród kobiet przejechała Anna Panek – 2.301 km, a najlepszym wśród mężczyzn okazał się Mirosław Wyskiel – 3.414 km.

Warto nadmienić, że Krzysztof Jachimowicz swoim wynikiem zajął pierwsze miejsce wśród wszystkich startujących zawodników w Polsce w kategorii do lat 15. Podsumowanie świdnickiej rywalizacji oraz wręczenie nagród dla najlepszych odbędzie się 19 września podczas tradycyjnego rajdu rowerowego „Świdnica na rowery” Kolejna edycja rywalizacji odbędzie się w czerwcu 2022 roku. Zachęcamy wszystkich aby już dzisiaj rozpoczęli treningi. Aplikacja „Aktywne Miasta” jest cały czas dostępna i możecie z niej korzystać bezpłatnie.

Źródło: Urząd Miejski w Świdnicy

Previous Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?
Next Budowa boiska przy strzegomskim ogólniaku

Może to Ci się spodoba

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Budowa boiska przy strzegomskim ogólniaku

W połowie maja podpisano umowę na wykonanie inwestycji pod nazwą „Przebudowa boiska sportowego, wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu”. Od czerwca trwają prace przy realizacji inwestycji. Zakres prac objętych

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Sukcesy taneczne Michała Draba – ucznia LO w Świebodzicach

Uczeń LO w Świebodzicach Michał Drab i jego partnerka Martina Nemcova uplasowali się na 16 miejscu na 56 par startujących na Mistrzostwach Polski FTS w Tańcach Latynoamerykańskich, które odbyły się

Strzelnica w klasie mundurowej strzegomskiego LO

Pozytywnie zaopiniowany został wniosek strzegomskiego ogólniaka pod nazwą”. „Adaptacja hali sportowej na strzelnicę wirtualną w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu – Strzelnica w powiecie 2021. Całkowita wartość projektu wyniosła 150

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź